Rüyada Terazi görmek

Terazi

RUYADA TERAZİ: Rüyada terazi görmek idareci, yönetici veya başkan ile tabir edilir. Rüyada yeni, hassas ve doğru bir terazi görmek o memlekete dindar ve adalet sahibi bir idareci, yönetici veya başkanın veya doğru fetva veren bir müftünün gelmesine tabir edilip, yorumlanır. Terazinin gözü idareci, yönetici veya başkanın kulağı, kefeye konulan ağırlık ölçüsü birimi idareci, yönetici veya başkana sunulan dava dosyası, terazinin oku idâreci, yönetici veya başkanın vereceği karara tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Boş Terazi görmek; Boş terazinin dengede durduğunu görmek hâki­min insaf ve adaletine delildir. Terazinin yanlış tarttığını görmek o memleketin hâkiminin insafsızlığına ve adalete ihanet etmesine tabir edilip, yorumlanır.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Terazi okunun kırıldığını görmek hakimin veya müftünün vefatına işarettir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada terazi görmek altı türlü tabir edilir: İdareci, yönetici veya başkan, âlim, müftü, mühendis, doğru hüküm, eğri hüküm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>