Rüyada “Baba” Görmek

Baba
Rüyada baba görmek islami rüya tabirleri kaynaklarına göre; Babanızı rüyada sevinçli güler yüzlü görmek bol rızka ve hayra işaret eder. Rüyada babanıza yakın olduğunuzu görmeniz dünyalık işlerinizde başarıya bol kazanca delalet eder.

  

Rüyada baba görmek islami rüya tabirlerine göre anlamı ve manası; Bir kimsenin rüyada babasını görmesi; arzu ve maksadının gerçekleşeceğine işarettir. Babasını gören; rızka nail olur. Rüya görenin kaybı varsa tekrar eline geçer. Acı çekme ve üzüntüsü de sevince dönüşür. Rüyada babanızı görme şekillerine göre açıklamalı detaylı islami rüya yorumları ve tabirleri burada ayrıntılı olarak verilecektir. Rüyanızda babanızı görme ihtimallerinin bir çoğunu burada başlıklar altında yorumlayacağız bunların dışında rüyanızda babanızı daha farklı gördüyseniz ve manasını bu sayfada bulamadıysanız lütfen yorum bölümünde üye sitemize üye olmadan rüyanızı bu sayfanın altına yazın ve rüyanızı size uygun şekilde yorumlayalım.

Rüyada baba olmak

Rüyada baba olduğunuzu görmek; İslami rüya yorumlarına göre rüyada baba olmak ve çocuğunun olduğunu görmek şu şekilde tabir edilir. Zengin bir bayanla birlikte olmaya bazende zenginliğe delalet eder. Sevdiklerinizle bir araya gelmeye ve tüm dostlarınızla gülüp eğlenmeye delalet etmektedir

Rüyada baba ile tartışmak

Rüyada baba ile kavga etmek tartıştığını görmek bazı rüya alimlerine göre şu şekilde yorumlanmıştır. Hünerli ve marifetli bir kimse ile tabir edilir aşk ve cinsel hayatında iyi olmaya bedeni rahatsızlığı varsa şifa bulacağına ve yakın zamanda büyük bir sevinç yaşayacağına delalet etmektedir.

Rüyada baba dövmek

Rüyada baba dayağı yemek yada babanızı dövmek iyi değildir rüya sahibinin büyüklerinin sözünü dinlemediğine ve kendi aklına göre davranmaya ve anlayışsızlığa delalet eder. Rüyada babaya vurmak da yakında uğrayacağı kayba ve bundan dolayı zarara uğramaya işaret etmektedir.

Rüyada baba duası almak

Rüyanızda babanızın size dua ettiğini görmek hasta için şifa bulmaya dertli için dertlerinden kurtulmaya işsiz için iş bulmaya ummadığı yerden gelecek menfaate ve kazanca delalet eder. Rüyada baba duası ile sevindiğini ve arkasından babanın dua ettiği gören kimse makam ve mevkiye yükseleceği ve büyük kimseler tarafından destekleneceğine işaret etmektedir.

Rüyada ölmüş babayı görmek

Rüyada rahmetli babanızı görmek hayır işler ile meşgul olmaya işlerindeki verimin artacağına çalışmayan için iyi bir iş meşgalesine işaret etmektedir. Rüyada vefat etmiş baba görmek sizden dua istemesine dua ile anılmasına da bir toplu dua yapılmasına toplu olarak bir yemeğe de delalet eder. Çünkü babalar bir haneyi ayakta tutan direk gibidir rüyada ölmüş vefat etmiş babayı görmek sorumluluk almaya da delalet etmektedir.

Rüyada babaya sarıldığını görmek

Rüyada babanıza veya bir başka baba yerine koyacak kadar saygı ve sevgi hürmet duyduğunuz birine sarılmak yakın olmak onun size sarılmasını görmeniz, gördüğünüz kişi sağ ise onunla yakınlaşmaya desteklerini görmeye birlikte olmaya delalet eder.

Rüyada babanın ağladığını görmek

Rüyada babasını ağlarken görmek ne anlama gelir. Rüyada babanızın ağladığını görmek gücün iktidarın artacağına arzu ve amellerin yerine geleceğine umduklarının hayır ile gerçekleşmesine işaret eder. Rüyada babanızı sevinçten ağlarken görmek kederlerinden kurtulacağınızı delalet eder.

Rüyada Üvey baba görmek

Rüyanızda üvey baba olarak tabir ettiğiniz baba yerine koyduğunuz bir kimseyi görmek; Ticaretinizin bollaşmasına işle alakalı görüşmelerinizin artacağına delalet eder. Rüyada genelde üvey baba gören kimseler için başarı ve mevki yükseliş tabir edilir. Rüyanızda bazen üvey baba görmek yakın çevrenizden bir kişi tarafından ihanete uğramaya ve aldatılmaya da delalet edebilir.

Rüyada hasta baba görmek

Rüyada babasının hastalandığını görmek veya Rüyada sağlıklı babanızı hasta görmek sıkıntı ile tabir edilir. Rüyayı gören için sıkıntıya düşmeye işlerinin azalmasına işarettir. Eğer kişinin babası sağ değilse vefat eden bir babayı hasta görmek işlerinde sıkıntı duymaya kazanç kapılarının azalmasına kısa süre için işlerde durgunluğa delalet eder.

Rüyada babasını öptüğünü görmek

Rüyada babanızın elini öptüğünü görmek saygı ve hürmet görmeye işaret eder. Büyükler yanında saygıyla anılmaya işlerde muvaffakıyete delalet eder. Rüyada babasını yanağından öpmek veya öperken görmek dünyadaki rızkının bolluğuna dünya işlerinin kolaylığına işaret etmektedir.

Rüyada babanın kendisine para vermesi

Rüyada babadan para aldığını görmek ummadığı bir yerden gelecek ganimete ve hayra alamettir.

Rüyada babasının yandığını görmek

Rüyada babayı yanarken görmek, eğer babanız vefat etmiş ise ve rüyanızda babanızın yandığını gördüyseniz hüzün ve kederin alametidir. İşlerde sıkıntıya beklediği işlerin onaylanmamasına delalet eder. Rüya görenin babası sağ ise yaşıyorsa rüyasında babasının yandığını gören kimse için rüya şu şekilde yorumlanır. Babanız acılar içinde yanıyorsa bağırarak geçmişte bilmeden veya bilinçli olarak işlenen bir hatanın tesirine girmeye ve bundan dolayı vicdanının rahat olmadığına delalet eder.

Rüyada babasını sinirli görmek

Rüyada babanızı sinirli ve kızgın görmek veya size sinirli baktığını görmek şu şekilde yorumlanır; Bu rüyayı gören kimse uyarı olarak almalıdır, hayatında veya işlerin de daha dikkatli olmalı zarara uğraya bilirsiniz yada dikkate almadığınız gözden kaçırdığınız önemli konular olabilir bunlara dikkat etmelisiniz.

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Naile Karakas diyor ki:

  Ruyamda babamin araba surDugunu gordum arabanin gazi freni bozukmus ama yinedr arabayi suruyordu.

 2. selman Aktaş diyor ki:

  Merhaba, Rüyamda gömlek giymiştim o sırada babam yanıma geldi. Bu gömleğin kolları sana çok uzun bana ver dedi, sonra hemen akabinde rüyamda aynı gece bir rüya daha gördüm. Oda camide kalabalık içinde başbakanımızla beraber ellerimi açmış dua ediyordum İslami rüya tabirleriyle rüyamın anlamını öğrenebilir miyim?

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Merhaba, Sevgili Selman arkadaşım rüyan mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşallah, Güzel bir rüya görmüşsün. Rüyanızı kısaca buradan yorumlayayım daha kapsamlı rüya tabirleri kişiye özel bize rüyanızı yazın bölümümüzden yapılmaktadır.

   Rüyada bir kimse gömlek giymişse bir halden diğer bir hale geçmeye bu hal bulunduğunuz duruma göre nitelendirin, rüyanızda güzel bir gömlek giydiğini görmek, eğer haliniz vaktiniz sıhhatiniz iyi değilse güzel ve sıhhatli bir hale geçmeye delalet eder. Rüyada babanızın gelmesi gömleği sizden istemesi eğer babanız hasta ise sıhhat bulacağına yorumlanır.

   Rüyada baba görmek zaten bu bölümdeki ziyaret etmiş olduğunuz sayfamızda ayrıntılı şekilde yer almaktadır.

   Rüyada başbakan veya devlet reisi görmek, hayır ile tabir edilir. Rüyada devlet başkanını görmek, makam ve mevkiye iyi bir işe işlerde başarıya kavuşmaya delalet eder. Rüyanızın daha ayrıntılı kapsamlı yorumlanabilmesi için sitemizin en üst kısmındaki BİZE RÜYANIZI yazın bölümünden rüyanızın görülmesiyle ilgili tüm ayrıntıları belirtmelisiniz ki size daha kapsamlı bir rüya tabiri yapabilelim. Rüyaların yorumu Aylara, günlere hatta gündüz mü gecemi gördüğünüz zamana çağa göre kişiye göre değişiklik göstermektedir.

   Rüyanız hayırlı olsun, Rabbim hayırlı ve Güzel rüyalar görmeyi nasip etsin.

 3. Hatice Şentürk diyor ki:

  Babam öldü fakat rüyamda babam eve gelmiş yatağında yatıyor gülerek bizi bakıyor annem ve babamda var yorumlarsanız sevinirim.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyada baba görmek hayırdır babayı neşeli ve sevinçli görmek, iş hayatında istikrarın giderek büyümesine, ve sağlam iradeyle davranışlarıyla insanların dikkatini celp etmeye yorumlanır. Babanızın gülerek sizi izlemesi devlet işlerinde çalışmaya devam etmeye, yatarak gülerek izlemesi uzun vadede hayır ile tabir olunur.

 4. Ayşe ayaz diyor ki:

  Merhabalar.rüyamda kızkardeşim yerde yatıyor ben ve eşimde onu kaldırmaya çalışıyoruz sonra ölmüş olan babamı görüyorum yanıma gelip hadi seni almaya geldim diyor bende diyorumki ben gelmek istemiyorum diyorum islami olarak rüyayı tabir ederseniz memnun olurum

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Ayşe Hanım Merhaba, Rüyanız hayrola inşallah. Rüyada kız kardeşinizin yerde yattığını görmek hatta ölü vaziyet dahi olduğunu görmek, kişinin elem ve kasvet içinde olduğuna ve hatta mazbut bir durumda kısmetsizlik gibi durumların dahi vuku olduğunu göstermektedir. Rüyada babanızın gelip seni almaya geldim demesi beklediğiniz bir işin aile içinde gerçekleşmesine veya bir mal sahibi olmaya dünyalık sahibi olmaya işarettir.

 5. Esma engin diyor ki:

  Rüyada Ben elimde telefon la oturuyordum Babam geldin ve telefondan arkadaslarla sohbet ettiğim bi siteye girdi bi yazi gordu ve o sahbete girdi arkadasimin bi kac yazdigi seyleri okudu ben ina hesap verdim dinledi ve inandi bn de sinava girecek tim 1 hafta sonra onla ilgili olabilr mi acaba

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Esma hanım rüyanızda fena bir durum yok, bir takım bilinçaltı durumların dışında rüyada baba görmeniz konuyla alakalı sayfaya baktınız zaten bunun dışında olumsuz bir mana ve yorum taşımıyor.

 6. Dilek Dere diyor ki:

  Aksam vakti birsuru kiyafet degistiriyorum. Birini seçip bizim evin bahçesineinyorum. Biyere gidecek , birini bekliyor gibiyim. BBahçe kapisini acip disari bakinca disardski merdivenlerin tepesinden siyah titrek yürüyen dewamli hirlayan bi kopek geliyor. Beni görünce hizlaniyor. Bende hemen içeri kaciyorum. Evde rahmetli babam var. Ama sasirmiyorum görünce. Rakamdan siyah köpekte cikiyor. Ardından beyaz bi kopek onun ardından küçük beyaz bi kopek geliyor . ben korkuyorum babama oldurcek simdi onları dimi diyorum. Rahmetli babamda ewet yapacak bişiy yok dedi. Sonra beyaz köpeklerin siyah köpeğin önüne geçtiğini ve siyah köpeğin hic bisey yapmadigini görüyordu. Rüyam uzun ama lütfen yorumlarssniz sewinirim. Teşekkürler.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Öncelikle babanıza Allah Rahmet eylesin Mekanı cennet olsun dileklerimizi sunmak isterim. Rüyada baba görmek ile alakalı yorumları okudunuz onun dışında tabirler şu şekilde yorumlanır.Rüyada beyaz köpek ve yavru köpek görmek, size sahip çıkan bir aileye veya bir evlilik de size destek sunacak bir aileye işaret eder, rüyada görülen siyah köpek, sıkıntı ve belirsiz bir işin veya sorunun habercisi olabilir, ama babanızı görmeniz de bu konudan kolaylıkla feraha çıkacağınıza her şeyi sorun etmemeniz gerektiğine tabir olunur.

 7. Ömer Doruk diyor ki:

  Öncelikle bizi bilgilendirdiginiz icin tsk ler. Ruyada babam aglamakli bi sekille benden kendisine dua etmesini istiyordu not babam yasiyor.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyanız hayrolsun Ömer bey. Rüyada Yaşayan ve Sağ olan babanızı ağlama halinde görmek, üzücü ve bunaltıcı bir zamana işaret eder. Rüyada babanızın sağ olup ağlayarak sizden dua istemesi, bekar için evliliğe ve neslin çoğalmasına evlat sahibi olmaya delalet eder.

 8. Fatih diyor ki:

  Rüyamda ölmüş babamı mezarının yanında toprağın üstünde yatarken gordüm üstü gül sarısı bir kefenle omuzlarına kadar örtülüyü ve hicbir şekilde cürümemiş annemde yanımdaydı bende cok şaşkındım 4 ay oldu nasıl olurda hala boyle oldüğü günkü gibi olur diye annem ağlıyordu hic bir konusma olmadı bende cok takıldım bu konuya allah rızası icin rüyamı yorumlarsanız cok sevinirim

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyanızın yorumu: bir seyahate veya uzun zamandır beklediğiniz bir kimsenin yanına gelmesine ve uzun zamandır görmediğiniz bir dostunuzla bir araya gelmeye tabir edilir.

 9. Handan Güngör diyor ki:

  Rüyamda Karanlıkta on yaşındaki kızımla birlikte bana ait olan evlerin içerisinden seçerek;en iyisi bu galiba diyerek kötü bir eve giriyorum.İçerisinde evin göründüğünden de kötü olduğu fark ediyorum.Tavanlar kanlı buz ile kaplanmış,çok eski,dağınık.Bu nasıl bir ev haline gelmiş diye içimden geçiriyorum.Evin bahçesini inceliyorum,o da oldukça kötü.Bir tıkırtı üzerine bize zarar verecek hırsızı yakalacacağım diyerek siyah çitlere yöneliyorum.Tahtaların arasında ki boşluktan yakaladığım elin rahmetli babamın olduğunu gördüm.Parmakları elimden sıyrıldı, siyah tahtaların arkasından sessiz,üzgün bir şekilde bana bakıyor hiç konuşmuyordu.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyanız Hayrola Handan Hanım.Rüyanızda eski harebe kötü bir ev görmeniz geçmişte yaşadığınız sıkıntıların olduğunu ve bu sıkıntıların üzüntülerin düşüncelerinizde yer ettiğinin işaretidir gördüğünüz rüya Bu rüyanın için de babanızı görmeniz ise babanızın sizden Rahmetle dua beklediğinin yorumudur.Saygılar

 10. Ahmet sezer diyor ki:

  öncelikle kolay gelsin
  Babamı bundan 10 gün önce kaybettim.
  babamı hastanede vefat etmiş teslim almaya gitmişiz ancak sedyeden başka bir yere koyarken babamın yüzüne birinin ayağı çarpıyor ve babam birden uyanıyor babamı öle görünce baba nasılsın diyorum babam tek kelime KORKUYORUM diyor. buna göre bir yorum yaparsanız sevinirim
  iyi çalışmalar…

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Allah Rahmet Eylesin Ahmet bey. Rüyada vefat etmiş birinin korkularını görüyor iseniz onun adına öncelikle hayırlar yapmanız gerekir rüyanızda da babanız sizden hikmet dilemiş ruhunun rahatlaması için babanızın adına bol bol dua okutun yattığı yerde huzura kavuşacaktır.Saygılar

 11. Fethi diyor ki:

  Rüyamda babam otobanda geri geri araba kullanıyordu,ben kaza olur diye uyardığımda dikiz aynasını kullandığını sorun olmayacağını söyledi ve yolculuk kazasız bitti rüyam nedir sizce.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyada otobanda babanızın kullandığı araba geri geri gittiğinizi görmek, tahsil hayatına ve aileden uzak bir memlekete okumaya gitmeye veya aileden kısa süreliğine ayrılmaya, ikaz etmeniz ise babanızın da onayı olacak bir seyahate delalet eder.

 12. Meltem diyor ki:

  Rahmetli babami iki defa gördüm iki rüyada yemekli bir ortamdaydi ve ikisindese yemek ve sofraya yardim etmesigim ivin kiziyordu. Rabbim hayirlara vesile etsin cok kafama takildi

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Merhaba, Meltem Rüyada rahmetli babanızı görmek babanızın ruhunun şad olması için bir sadaka yada bir dua okumanız gerektiğine ve bilinç altı rüyalar arasında rüyanız yer alır.

 13. Tuğba Akkaya diyor ki:

  Rüyamda sevdiğim adamla babamı yan yana gördüm manası nedir

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüyada babanızın sevdiğiniz kişiye gönlünün ısınacağına ve sıcak bakacağına yorumlanır.Saygılar

 14. Özlem diyor ki:

  Rüyamda babamın polisler tarafından tutuklandığını gördüm

 15. Gizem diyor ki:

  Rüyamda Babam 19 sene once vefaat etti.su anda 26 yasindayim.babami ruyamda gordum.bana kirgindi.geldiginde kardesimle etraftakilerle görüştü beni es geçti donerken de bi kamyonla döndü. Kendisi fotografciydi.ne ablama geliyor ola ilir?iki gun once mezarina gitmistim. Senelerdir ne ruyamda görürüm ne de 4 5 yildir mezarina gittim.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler melis hanım görmüş olduğunuz rüyada babanızın sizden şikayetçi olması sizden dua beklemesine yorumlanır.Babanızı az ziyaret etmeniz ruhunun dua ya ihtiyaç olduğu ve bunun da size işaret etmektedir.

 16. Zehra yilmaz diyor ki:

  Sagolan babami can cekisirken gordum inliyordu. Bu arada babam kalp hastasi yorumu nedir acaba.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyada sağ babanızı can çekişirken görmeniz ani rahatsızlık alameti olabilir. Bu konuda daha dikkatli olması gerektiğine delalet etmektedir.

 17. Zehra yilmaz diyor ki:

  Sagolan babami can cekisirken gordum inliyordu buarada annemde su tasiyordu ben aglayarak ablama haber vermek istiyorum ama annem engel oluyor lutfen yorumlarmisiniz tesekkurler. Bu arada normalde babam kalp hastasi.

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyada baba görmek tabirini okudunuz zaten bunun dışında bilinç altı bir şekilde hasta babanızın can çekiştiğini görmek, olası hastalığa karşı dikkatli olunması gerektiğine ve kuvvetli bir hastalığa dikkat edilmesi hakkında rüyanız delalet etmektedir.

 18. oya çakır diyor ki:

  Babamı kardeşim görmüşrüyayı babam 20 nisan da vefatetti cuma gecesi kur an okumuştuk babam için hep beraber.o gece kardeslerim ve annem rüyalarında babamı görmüşler babam kanserden öldü.rüyada babam saglikliymis.önünde bir tekerlekli sandalye varmış oraya annem oturmuş sabit bir noktaya bakıyormuş.babam da toparlanmış bir vaziyetteymis.annem hasta gibi gozukuyormus .

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Merhaba oya öncelikle başın sağolsun, Allah babana ve cümle ölmüşlerimize rahmet ve merhamet etsin mekanları cennet olsun inşallah, Rüyada vefatından sonra ailecek babanızı görmüşsünüz bu bilinçaltıdır, tabir gerektiğini düşünmüyoruz.

 19. memet şirin diyor ki:

  Ruyadamda vefat etmis babami gordum ii olmayan durumumuz duzelmisti babam hayvan isi ile meskuldu kayun ve inekler almisti ve surekli bana guler yuzluydu

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler babanızı rüyanızda o şekilde görmeniz huzur içinde olduğuna yorumlanır.saygılar

 20. dilek şahin diyor ki:

  rüyamda ölen babam bana kızgın bir şekilde bana vuruyordu

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüyada babanızın kabrini ziyaret etmediğiniz ve onunda duaya ihtiyacı olduğuna yorumlanır.Saygılar

 21. kenan yıldırım diyor ki:

  babam sağ. rüyamda babam ölmüştü kalabalık kişiler getirdiler.bende feryat figan ağlıyordum

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüyada babanızın ömrünü uz atmışsınız.Saygılaar

 22. fatih diyor ki:

  Hayirli cumalar,bu gece ruyamda bir camideyiz fakat namaz kilmiyoruz o sirada birden ortalik karisiyor ve dedem ile babamin kavga ettigini cematinde ayirdigini görüyorum bende ayirmak icin aralarina giriyorum sonra babami camiden cikariyoruz. Arastirdim fakat tabirini bulamadım yorumlarsaniz sevinirim . Simdiden allah razı olsun

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüyada ufak bir huzursuzluk yaşayıp tekrardan huzura ve muhabbete kavuşacağınıza yorumlanır.

 23. Bilal diyor ki:

  Rüyamda babamin öldüğünü gördüm. Gidip ayaginin
  altini opuyordum. Bunun tabirini yazarsaniz sevinirim.
  Selamlar

 24. zeliha diyor ki:

  Babami denizin ortasinda ada seklnde ekin bahcesnde ekinleri bicerken gordum ve suya batmiyordu

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Hayırlı günler Zeliha görmüş olduğunuz rüyada babanızın günahlarının af olduğu ve manevi huzura nail olacağına yorumlanır.

 25. HÜSEYİN diyor ki:

  İyigünler rüyamda başbakan adımı söyleyerek beni yanina çağırdi ve ben hazırolda durur gibi yanındaydım üzerimde beyaz uzun kollu gömlek vardı sağ kolumdaki gömlek yarıya kadar kıvrılmıştı

 26. ateş diyor ki:

  Rüyamda babamla ve akrabalarimla bi masada toplandigimizi gordum ve babamin sinav sorularinin cevaplarini parayla sattigini gordum

 27. Alisan diyor ki:

  Ruyamda rahmetli babami gördüm bana 1dal sigara veriyordu ve omuzlarından üstünü gördüm kızgın falanda degildi bana yardımcı olmak istiyordu

 28. gülsüm diyor ki:

  Rüyamda babamla birlikte berrak bir denizin içinde yürüyorduk

 29. Habibe KUM diyor ki:

  slm: ben rüyamda ölmüş babamı ve abimi gördüm, (Babamın bana sağlığında vermiş olduğu zeytin bahçesi var.) ve her ikisinide o zeytin bahçesinde eski yaşlanmış ağaçları kesip yerine tekrardan yeni zeytin fidanı dikiyorlardı. ve babam ile abimin arasında şu konuşmalar oldu. babam abime oğlum bizi unutmayan her daim hatırlayıp dua eden bir tek habibe var, hep bize habibe yardım ediyor bizde ona yardım edelim dedi, ve abim hiç itiraz etmeden işe koyuldular. ben onlardan bişey istemediğimi kendim yaparım mehmetle yaparız siz yorulmayın uğraşmayın diyorum ama bir türlü onlara sesimi duyuramadım. Ben bu rüyamın yorumunu çok merak ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

 30. asuman yaşık diyor ki:

  rüyamda babamla helalleştim

 31. hanige diyor ki:

  Ruyamda gercek hayatta ölmus olan babamla birlikte trendeyiz fakat garda mola veren trenden iniyoruz tren bir anda kalkiyo ve treni kaciriyoruz ama nasil oluyosa tren garinda kosmaya basliyoruZ ben babamin elinden tutuyorum bu arada ve bir an treni n kapisini yakaliyorum ve babami da o sirada sirtima almisim bir anda icine bir anda trene biniyorum babamda sirtimda biniyo tren yolunda yurudugumuzu de hatirliyorum raylarin uzerinde

 32. sevim yagmur diyor ki:

  Ruyamda babami ve sevgilimi yanyana gordum ayrildik ikinci sefer de gordum hersey bitti ama viz babamla konusmuyoruz

 33. Didem diyor ki:

  merhaba. Ruyamda babamin basinin belada oldugunu gordum ama o cesitli yollar izleyerek kurtulmak calisti hatta bende ona o bilmeden yardim ettim. Düsmanlari birlikte alt etmisiz. Anlami ne acaba

 34. yasemin ku diyor ki:

  Rüyamda rahmetli babami gördüm . Yolun karşısında hareket etmeden bekliyordu.kahve rengi takım elbisesi varmış. Sonra eşimle
  bağırarak babama ağlamaya başlayıp(feryat ederek) ona koşmaya çalıştık. Bizi. Tutmaya çalışmışlar. Babama ulaştiğimda yok oldu. Meğer hayalini görmüşüz.

 35. nilüfer diyor ki:

  rüyamda babam evımızın gırışını kıreçle boyuyordu

 36. İdris diyor ki:

  Rüyamda rahmetli babamı gördüm büyük bir tosunu kesti bende yanındaydım yardım ettim

 37. seda diyor ki:

  Bizim köpeğimiz vardi 2 sene bizde yaşadı sonra bi adama verdik onla ilgili 2 rüya gördüm biri köpeğimi dovmusler ve ölmüş ikincisi köpeğimiz 1 gün sonra gelecek dediler rüyası

 38. ramazan diyor ki:

  Ruyamda dedem ile babami bos bir mezar yaninda babam mezarin disinda dedem ise yari bele kadar mezarin icinde ikiside ayni nelirli bir noktaya bakiyordu

 39. murat kır diyor ki:

  selam rüyamda annem ve babam tartışıyor babam anneme hakaret ediyordu . bulundukları mekan ineklerle dolu ahırdı ben oraya gidince annem ordan ayrıldı ben girdim içeriye babamla ben tartışmaya başladım . ama babam bana cevap vermiyor kızmıyor tepki göstermiyor halen anneme olan kızgınlığı devam ediyordu . bu arada gördüğüm inekler hep süt ineği memeleri dolu semiz ineklerdi . babam la tartışırken arada onu öldüreceğimi dahi söylüyordum ve elimde büyükçede bir bıçak varrdı . bu rüyamı yaklaşık 1 saat önce gördüm ve hemen yazdım acil cevap vermenizi temenni ediyorum . şimdiden teşekkürler.

 40. Bayram Tekin diyor ki:

  Rüyamda rahmetli babama yol tarif ediyordum. Bana gülüyordu ve iyi bir sohbetimiz vardı. Sıklıkla istanbul kozyatağını soruyordu bana. Kendisini bırakmak istediğimi söyledim fakat kabul etmedi kendisi gitmek istedi. Yorumlarsanız sevinirim. Saygılar

 41. ffatma diyor ki:

  ölmüş babamı bana kuran okudunu görmek yanındada peygamber efendimizi oturdunu aptes aldını görmek babam bana yüzünü görmek için okuman lazım dedi

 42. ali diyor ki:

  Ruyamda rahmetli babami gordum oleli 3 yil oldu ama sanki olmemisti geldim diyordu sora gitmesi geeekti yine muaynemi icin falan dedi sanirim 3gun sora geldi onu gorunce boynuna sarilip opup agliyordum bidaha gitmesin diye yalvariyordum annemde arkadan bize bakiyordu ilac almak icin bi eczanenin karsisinda duruyordu orada eczaci geldi 2.50lira eksik dedi babama onda yoktu bn verdim parayi 100lira o parada dun arkadasimdan ona et almak icin verdigi paraydi adamda bozuk yok diye baska para veriyorum o sirada babama telefon geliyor bi dk oglum bnim ilac parami veriyor diyor gulerek. Hep gulumsuyordu ama bn aglarkende ona sarilirknde. Amcamin oglunun dugunune giderkn goruyorum babami. buarada dugun evin biodasinda perdeler kapali icerisi karanlik bi sekilde oluyormus isigi acip cikiyorum. Sorasinda hep BABAM vardi zaten.. cok tesekur ederim simdiden..

 43. erdoğan diyor ki:

  sağ olan babamın öldüğünü ve gömüldüğünü duydum yakınında olmama rağmen haber vermedikleri için kardeşlerime ve özellikle anneme çok kızıyor ve onlara bağırıyor ve onlardan nefret ettiğimi söylüyordum

 44. gülizar bekmezci diyor ki:

  merhaba benim babam 13 yıl önce vefat etti bu sabah rüyamda kabristana gittiğimi ilk önce dedemin mezar taşına sarılıp ağladığımı sonra babamın mezarına yöneldiğimi gördüm fakat babamın mezarı sanki küçülmüştü ve bir çift ayak vardı üstünde topraktan dışarı çıkmış şekilde ayaklar secde şeklindeki gibi duruyordu bu rüyadan çok etkilendim onun akşamında yıne uyuduğumda bu sefer ablam ve abimle beraber mezarın olduğu yerden geçiyorduk rüyamı onlara anlattım biz üçümüz tekrar mezarın başına geldiğimizde babmı gördük sanki toprağı azalmış omuz ve yüz kısmı açılmıştı ve babam aynı duruyordu tam hatırlamıyorm ama sanki birimiz dokundu ona hiç çürümemişti ve sanki nefes alıyordu rüyadan çok etkilendim inş hayırdır yorumlarsanız sevinirim

 45. merve bozok diyor ki:

  rüyamda vefat etmiş babamın mezarındaydım ve mezardan böcekler,akrepler,kurtcuklar cıkıyordu ve kemıklerını gorebılıyordum sonra kactım ve etegımde o bocekler ve kemıkler vardı hepsını sılkeleyıp yere doktum ve kactım yorumlarsanız sevınırım .

  1. Rüya Yorumu diyor ki:

   Rüyanız hayrolsun ve hayırlara vesile olsun. Öncelikle vefat etmiş babanıza ‘Allah’c.c Rahmet ve merhamet dileriz. Rüyada mezar görmek; günahlardan tövbeye ve istiğfar eden bir kimseye yorumlanır. Gördüğünüz böcekler, dünyalık ve sıkıntı demektir. Kaçmanız günahlardan ve yaptıklarından pişman olmaya hatalardan vazgeçmeye tabir edilip yorumlanır.